Tartu Linnaraamatukogu tähistab sünnipäeva koos lugejatega

7. aprillil möödub Tartu Linnaraamatukogu asutamisest 109 aastat. Pärast kaheaastast sunnitud pausi oleme taas kokku pannud sünnipäevaprogrammi, millest osa saama ootame raamatukogu lugejaid ja kõiki huvitatud kaaslinlasi. Sünnipäevaüritused toimuvad 5. aprillist kuni 13. aprillini keskkogus ja harukogudes. Kavas on kirjanike kohtumised nii laste kui täiskasvanutega, filmiõhtu, laste kontserdid, nukuetendused, Jutupeatuse uue sildi avamine, lugemissoovitused, ettekandepäev lastekirjandusest ning loeng tarbeaia rajamisest. Kolme päeva jooksul, 7. -9. aprillini saab viivisevabalt tagastada kätte ununenud raamatuid.

Sünnipäeva meeleolu aitab luua sünnipäevanädala otsimismäng „Leia raamatukogust Oskar!“ 4. – 9. aprillini tasub nii keskkogus kui harukogudes ringi vaadata, et leida mõni Oskar, teha üheskoos pilt ja postitada see sotsiaalmeediasse, lisades kindlasti #oskarigaraamatukogus. Kõige nutikamaid osalejaid ootavad kingitused. 7. aprilli keskpäevaks on kavandatud lugemisaktsioon „Loeme koos“: raamatukoguhoidjad võtavad aja maha ja loevad raamatut ning kutsuvad seitsmeks minutiks lugema ka külastajaid.

6. aprillil avame raamatukogu õuel uue Jutupeatuse sildi Mart Kivastiku tekstiga, kirjanik on ise kohal ning tunniks ajaks avaneb taas juba ammu uksed sulgenud raamatukogu kohvik Vaikne nurgake. Kirjanikest võib aprilli esimeses pooles linnaraamatukogus kohata veel Rein Rauda, Urmas Vadi, Rein Veidemanni, Eva Roosi, Indrek Koffi ning sünnipäevanädala lugemissoovitusi  jagavad Mihkel Mutt ja Paavo Matsin.

Karlova raamatukogus filmiõhtul näidatakse läti režissööri Edvins Šnore 2008. a. valminud filmi „Nõukogude lugu“,  24ndat korda toimuv algupärase lastekirjanduse päev kannab tänavu pealkirja „Uute maailmade loomine meie laste- ja noortekirjanduses“ ning raamatukogu nukuteater kutsub vaatama etendust „Suusi ja väike maailm“. Kevade toovad kuulajatele lähemale kindlasti laulustuudio Laulupesa laste kontserdid ja Eva Luigase loeng tarbeaia rajamisest.

Raamatukogus tasub üle vaadata ka parasjagu avatud näitused, olgu see siis Ljudmila Mesropjani kunstikogu põhjal koostatud näitus linnavaadetest „Pariisist Dubaini“ või raamatunäitus „Vaimse tervise vitamiinid“. Raamatukogude aasta kampaania „Kogude pärlid“ raames on linnaraamatukogu välja pannud oma kogude kõige vanemad ja erilisemad raamatud ning disainipärlid plaadikogust. Raamatukogu ning meie teenuseid sõnas ja pildis tutvustav näitus on avatud linnaruumis Poe ja Küüni tänava nurgal.

Sünnipäevakava leiab huviline raamatukogu kodulehelt www.luts.ee ja ka siit.

PROGRAMM

• 4. – 9. aprillini toimub raamatukogu sünnipäevanädala otsimismäng „Leia raamatukogust Oskar!” Leidke raamatukogust mõni Oskar, tehke koos üks sõbralik foto ning jagage sotsiaalmeedias lisades #oskarigaraamatukogus.
  • 5. aprillil kell 17.30 keskkogu saalis seemneraamatukogu loeng „Nutika aedniku kasuaed. Tarbeaia rajamine“. Lektor Eva Luigas
  • 6. aprillil kell 15.00 keskkogu õuel Jutupeatuse sildi avamine. Kohal on kirjanik Mart Kivastik. Üheks tunniks avatakse raamatukogus  kohvik „Vaikne nurgake”.
  • 6. aprillil kell 17.30 Annelinna raamatukogus (Kaunase pst 23) on külas kirjanik ja kirjandusteadlane Rein Veidemann.
  • Viivisevabadus 7.–9. aprillini. Aeg ära tuua kauaks kätte ununenud raamatud!

• 7. aprillil kell 12.00 – 12.07 lugemisaktsioon „Loeme koos“. Tee lugemisest ka pilt ja lisa sotsiaalmeediasse #tartuloeb
  • 7. aprillil kell 17.30  keskkogu saalis toimub kohtumine kirjanik Rein Rauaga, temaga vestleb Maia Tammjärv.
  • 11. aprillil kell 17.30 Tammelinna raamatukogus (Suur kaar 56) toimub kohtumine Urmas Vadiga, temaga vestleb Janek Kraavi.
  • 11. ja 12. aprillil kell 18.30 keskkogu saalis Laulupesa laste kevadkontserdid. Esinevad suuremad ja väiksemad laululapsed ja Laulupesa ansamblid.
  • 12. aprillil kell 17.30 toimub Karlova-Ropka raamatukogus (Tehase 16) filmiõhtu: Edvins Šnore dokumentaalfilm „Nõukogude lugu” („The Soviet Story”, 2008). Filmi kommenteerib Martin Jaigma KGB kongide muuseumist, järgneb arutelu.
  • 13. aprillil kell 10.00 – 16.30 toimub keskkogu saalis algupärase laste- ja noortekirjanduse päev „Uute maailmade loomine meie laste- ja noortekirjanduses”
  • 13. aprillil kell 18.00 keskkogu saalis. Lugemissoovitused kirjanikelt: soovitusi jagavad Mihkel Mutt ja Paavo Matsin.

SÜNNIPÄEVAKAVA LASTELE

• 5., 7., 12. ja 14. aprillil kell 10.30  laste- ja noorteosakonnas.  Linnaraamatukogu nukuteater kutsub etendusele „Suusi ja väike maailm”. Gruppidele etteregistreerimine anu.amor-narits@luts.ee, tel 7361390
  • 5. aprillil kell 10.00 Ilmatsalu raamatukogus (Kooli tee 5). Lastel on külas Marge Pärnits ja koer Mustikas. Marge tutvustab raamatut „Must kass ja Mustikas“. Info tel 736 1372
  • 6. aprillil kell 12.00 laste- ja noorteosakonnas. Lastel on külas kirjanik Eva Roos. Eva Roosi raamatud, sh sari „Teismoodi Mööblipood“ on noorte lugejate hulgas populaarsed, sest neis leidub nii põnevust kui huumorit.   Info tel 736 1390