Raamatukogude aastal toimub esimest korda Järvamaa raamatukogude nädal

Raamatukogude aastal toimub esimest korda Järvamaa raamatukogude nädal, mis algas juba esmaspäeval.

Nädala jooksul toimub põnevaid sündmusi Järvamaa keskraamatukogus, Türi raamatukogus ja Järva vallaraamatukogus. Paljud üritused toimuvad ka haruraamatukogudes.

Täpsema ülevaate sündmustest leiab siit:

Paide linna raamatukogudes

– Viisu raamatukogus kell 11.00 ettelugemine Viisu lasteaialastele
„Kevad saabub salamisi“.
– Roosna-Alliku raamatukogus kell 12.00 „Luuletaja Leili Andre 100“.
– Tarbja raamatukogus kell 9.00 „Tarbja raamatukogu 30“.
– Järvamaa Keskraamatukogus kell 16.30 Lauamängude õhtu koos Paide Avatud Noortekeskusega.

KOLMAPÄEV, 6. aprill
– Järvamaa Keskraamatukogus kell 17.00-19.00 Pakutrüki töötuba, juhendaja Piret Kreitsman.

NELJAPÄEV, 7. aprill
– Järvamaa Keskraamatukogus kell 17.30 Luule- ja muusikaõhtu Tarmo Selteriga „Lihtsate sõnadega elust“.

REEDE, 8. aprill
– Roosna-Alliku raamatukogus kell 11.00 üritus “Minu, sinu, meie lemmikraamatud” Roosna-Alliku põhikooli õpilastele.
– Järvamaa Keskraamatukogus kell 18.00 Vahuküla näitering „Luuleõhtu Klaara juures“. Etenduse juhatavad sisse PAMTi PILLIJAD.

Sündmused leiab ka Facebookist.

Türi valla raamatukogudes

TEISIPÄEV, 5. aprill
– Oisu raamatukogus toimub kl 18 käsitöökaartide valmistamise töötuba.

– Kabala rahvamajas esineb kl 19 muusik ja luuletaja Mait Vaik, millele järgneb luuletöötuba Sander Seirega.

KOLMAPÄEV, 6. aprill
– Türi raamatukogus avatakse kl 17 Tuuliku Kivestu illustratsioonide näitus „Siis, kui teinekord“.

NELJAPÄEV, 7. aprill
– Oisu raamatukogus esineb kl 11 jutuvestja Ena Mets.

– Kahala raamatukogus esinev kl 14.30 jutuvestja Ena Mets.

– Käru raamatukogus toimub kl 18 vestlusõhtu Maris ja Tiit Pruuliga.

– Kabala raamatukogus toimub kl 18 krepplillede valmistamise töötuba.

REEDE, 8. aprill
– Türi raamatukogus esineb kl 18 sisutekstide looja ja luuletaja Lauri Räpp.

LAUPÄEV, 9. aprill
– Türi raamatukogus toimub kl 11 käsitöökaartide valmistamise töötuba.

Programm on leitav ka Facebookis.

Järva valla raamatukogudes

ESMASPÄEV, 4. aprill
– 𝐀𝐥𝐛𝐮 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮𝐬: 04.04 kl 14.30 Arlet Palmiste räägib Raimond Kaugveri loomingust

TEISIPÄEV, 5. aprill
– 𝐊𝐨𝐢𝐠𝐢 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮𝐬 linastub kl 12 film „Kratt”.
– 𝐀𝐫𝐚𝐯𝐞𝐭𝐞 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮 külastab kl 16.30 Ena Mets. Lugusid vestab jutuvestja, giid ja kirjanik Ena Mets. Raamatukogus toimub õdus vestlus, kus põimuvad legendid ja elulood.
– 𝐊𝐨𝐞𝐫𝐮 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮𝐬 on kl 17 külas Märt Treier. Vikerraadio hommikuprogrammi saatejuht Märt Treieri raamat „Eluolulised lood” sündisid „Vikerhommikus” kaheksa aasta jooksul kõlanud varahommikustest juttudest, olles mõtteline järg aasta varem ilmutatule – „Hommikujutud varajasele ärkajale”.

KOLMAPÄEV, 6. aprill
– 𝐉𝐚̈𝐫𝐯𝐚-𝐉𝐚𝐚𝐧𝐢 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮 külastab kl 17 Loone Ots. Kohtumisõhtu kultuuriloolase ja pedagoogikateadlase Loone Otsaga. Tema debüütromaan „Armastus” pälvis Eesti Kirjanike Liidu 2021. aasta romaanivõistlusel esikoha.

NELJAPÄEV, 7. aprill
– 𝐀𝐥𝐛𝐮 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮𝐬 toimub kl 7 hommikune linnulaulumatk, käik kirjanduslikel radade. Giid Ester Valdvee.

– 𝐀𝐦𝐛𝐥𝐚 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮 külastab kl 15 kirjanik Leelo Kassikäpp. Lugejate seas on väga populaarseks saanud tema triloogia „Kui vanad naised armuvad. Marta, Katre ja Matilda lugu.” Lisaks luulekogumik „Et õnn jääks” ja täiskasvanutele mõeldud erootilise alatooniga „Pikantsed jutukesed”.
-𝐈𝐦𝐚𝐯𝐞𝐫𝐞 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮𝐬 on kl 18 külas loodusfotograaf Tarmo Mikussaar. Tarmo on palju pildistanud Järvamaa loodust ning räägib oma retkedest ja kohtumistest.

LAUPÄEV, 9. aprill
– 𝐀𝐡𝐮𝐥𝐚 𝐫𝐚𝐚𝐦𝐚𝐭𝐮𝐤𝐨𝐠𝐮 100. sünnipäeva tähistamine kl 13, kavas on pidulik kontsert.

Sündmused leiab ka Facebookist.