Kirjanduspidu jõuab raamatukogudesse ja koolidesse

24.–30. jaanuarini peetakse kirjanik Anton Hansen Tammsaare sünnipaigas eesti kirjanduse pidunädalat.

Terve nädala vältav kirjanduspidu kutsub Vargamäele ja ümberkaudsetesse koolidesse, raamatukogudesse ja kultuurimajadesse kokku inimesi üle Eesti – need kes kirjutavad ja need kes loevad, need kes uurivad ja need kes kirjatatut toimetavad ja välja annavad.

Ühes kokkutulnutega otsitakse kirjandusniidistiku sõlmpunkte nii looduse- kui ajamaastikel ja küsitakse, mis rolli mängib kirjandus – nii see, mis juba klassikaks kuulutatud, kui see mis veel mõtte kujul autoril peas – tänases kiiresti muutuvas maailmas.

Peol saavad kokku kirjanikud, kriitikud, õpetajad, õpilased, lugejad ja raamatukoguhoidjad, uurijad ja teadlased ja ehk needki, kes seni on arvanud, et kirjandus teps mitte neile pole mõeldud.

Lisainfo: www.kirjanduspidu.ee