Kauneimad raamatud lähevad mööda Eestit rändama

Kauneimate raamatute väljapanek Solarise keskuses, foto autor Eesti Rahvusraamatukogu

Raamatukogude aasta raames rändavad „25 kauneimat Eesti raamatut 2021“ ja „5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2021“ konkursi võitnud teosed mööda Eesti raamatukogusid. Rändnäitus sai alguse 4. märtsil Läänemaalt Lääne Maakonna Keskraamatukogust ning jõuab aasta jooksul igasse maakonda.

„Raamatukogude aastal taaselustame traditsiooni viia kauneimateks kuulutatud teosed raamatukogudesse üle Eesti,“ sõnas Rahvusraamatukogu sündmuste ja näituste osakonna juhataja Virge Loo. „Kuigi mõni usin raamatukogu sättis võidutööd kohe pärast nende väljakuulutamist näituseks, siis sattus laureaatide hulka ka teoseid, mis alatihti väljalaenutatud on. Rändnäituse raames liiguvad pärjatud teosed aga komplektina, et huvilised saaksid need ühekorraga üle vaadata,“ selgitas Loo.

4.- 17. märtsil on võimalik väljapanekut vaadata Lääne Maakonna Keskraamatukogu laenutussaalis (Posti 3), 17.- 31. märtsil leiab rändnäituse Kullamaa raamatukogust. Aprillis on näitus Hiiumaal, mais Saaremal. Järgnevate kuude rännuplaan täpsustub jooksvalt ning on leitav siit.

2021. aasta kauneimad Eesti raamatud kuulutati välja 10. veebruaril. Vaik tehti 218 kandidaadi hulgast, konkursil osales 167 raamatut ja 51 teost lasteraamatute kategoorias. 11. märtsil selguvad ka rahva lemmikud kauneimate raamatute seast.

Kauneimate raamatute ja lasteraamatute konkursse korraldavad Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus ning Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

Eestis tegutseb kokku üle 800 rahva-, kooli-, teadus- ja erialaraamatukogu, kes kõik löövad kaasa raamatukogude aasta korraldamisel. Kõik teema-aasta sündmused leiab veebileht www.raamatukogudeaasta.ee

Raamatukogude teema-aasta kutsus ellu Kultuuriministeerium ja seda veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu.