Kaugtöövõimalused raamatukogudes pannakse kaardile

17. mail toimub raamatukogude aasta puhul kaugtööpäev, millega tutvustakse kaugtöö tegemise võimalusi raamatukogudes üle Eesti. Päeva puhul kasutavad raamatukogu tööpaigana erinevate valdkondade esindajad, teiste seas kultuuriminister Tiit Terik. Kaugtööpäevaks valmib ka veebi www.raamatukogudeaasta.ee ülevaatlik kaart 170 kaugtöövõimalusi pakkuva raamatukogu kohta.

„Kontorist eemal töötamine on viimastel aastatel muutunud väga paljude inimeste igapäeva osaks ning raamatukogud saavad siinkohal pakkuda veelgi rohkem paindlikkust tööelu korraldamises,“ sõnas raamatukogude aasta projektijuht Liina Valdre. „Eestis on enam kui 170 raamatukogu, kus on võimalik oma ajutine kontor sisse seada ning seda tasuta. Näiteks annab see võimaluse planeerida vabamalt suvepuhkust, kui aeg-ajalt on vajalik teha arvuti taga tööd,“ lisas Valdre.

Kaugtööpäeva raames valmib 17. maiks elektrooniline kaart, kust on kergesti leitav raamatukogude pakutavad vahendid ning võimalused kodust eemal töötamiseks. „Kaugtöövõimalused jäävad avatuks kogu raamatukogude aastaks ja edaspidigi. Varem pole neid võimalusi hõlpsalt tarvitatavale kaardile kokku toodud,“ täpsustas Valdre.

Sündmuse puhul on raamatukogudes külas ka erinevate valdkondade esindajad:

• Sooru raamatukogus Valga vallavanem Monika Rogenbaum 13. mail kell 10-14
  • Järva-Jaani raamatukogus Järva abivallavanem Tiina Oraste 17. mail kell 10-12
  • Järva valla raamatukogubussis Järva vallavanem Toomas Tammik 17. mail kell 11-13
  • Valga Keskraamatukogus Valga vallavanem Monika Rogenbaum 17. mail kell 10-12
  • Valga Keskraamatukogus Valga asevallavanem Maarja Mägi 17. mail kell 10-13
  • Kõo raamatukogus Kõo teenuskeskuse spetsialist Aino Rebane 17. mail kell 10-12
  • Nõmme raamatukogus kultuuriminister Tiit Terik 17. mail
  • Sääse raamatukogus Mustamäe Linnaosa valitsuse linnaosa vanem Lauri Laats 17. mail kell 12-13
  • Vaida raamatukogus Lembit Uibopuu 17. mail kell 11.30-13
  • Sakla raamatukogus Õhtuleht Kirjastus AS reklaamitoimetaja Ene Room 17. mail kell 11-13
  • Kärdla raamatukogus rahvaluuleteadur Helen Kõmmus 17. mail kell 11-13