GALERII: Raamatukoguhoidjad üle Eesti sättisid end vabariigi aastapäevaks piduriietesse

Tartu linnaraamatukogu

Sel nädalal kannavad raamatukoguhoidjad üle Eesti rahvariideid või rahvusvärvidest inspireeritud riietust, et tähistada Eesti sünnipäeva ning raamatukogude aastat. Pärnu Keskraamatukogu ja Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu ellu kutsutud aktsioon toimub juba viiendat korda.

Toredaid jäädvustusi on tulnud risti-rästi üle Eesti, fotod leiab raamatukogude aasta galeriist.

Rahvariiete kandmise aktsioonil saab silma peal hoida ka sotsiaalmeedias jälgides teemaviitasid #raamatukogudeaasta; #ev104; #olenraamatukoguhoidja.

Eestis tegutseb kokku üle 800 rahva-, kooli-, teadus- ja erialaraamatukogu, kes kõik löövad kaasa raamatukogude aasta korraldamisel. Kõik teema-aasta sündmused leiab veebileht www.raamatukogudeaasta.ee

Raamatukogude teema-aasta kutsus ellu Kultuuriministeerium ja seda veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu.