GALERII: Raamatukogude pärlid suudavad üllatada

Alates 28. märtsist on enam kui 100 raamatukogus üle Eesti väljas „Kogude pärlid“ näitused. Raamatukogude aasta puhul eksponeeritakse väljapanekutel nii vanu raamatuid, erikujulisi köiteid kui ka huvitava taustalooga esemeid.

„On rõõm, et raamatukogude aasta puhul korraldatud „Kogude pärlid“ näitused on positiivselt vastu võetud ja suudavad nii raamatusõpru kui ka laiemat publikut üllatada,“ sõnas raamatukogude aasta programmijuht Liina Valdre. „Paljud väljapanekud jäävad avatuks ka aprilli jooksul, seega veel jõuab raamatukogudesse pärleid avastama minna,“ lisas Valdre.

Galerii väljapanekutest leiab siit, kogu täieneb jooksvalt.

Esindatud on 13 maakonna raamatukogud ning teavitamise põhjal on kõige usinamad „Kogude pärlid“ näituste korraldajad Tartumaal, Raplamaal, Harjumaal ja Pärnumaal. Nimekirja osalevatest raamatukogudest leiab www.raamatukogudeaasta.ee/sundmus/kogudeparlid/

Iga raamatukogu on väljapaneku lahendanud omal moel, kuid ühendavaks jooneks on külastajatele oma kogu kõige-kõigemate tutvustamine. Väljapanekud on nii vitriinides kui ka virtuaalselt.

Raamatukogude teema-aasta kutsus ellu Kultuuriministeerium ja seda veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu. Teema-aasta kohta leiab lisainfo veebilehelt www.raamatukogudeaasta.ee