GALERII: Enam kui 100 raamatukogu üle Eesti näitab oma toetust Ukraina-teemaliste väljapanekutega

Märtsi esimestel päevadel panid raamatukogud üle Eesti kokku Ukraina-teemalised väljapanekud, et näidata oma toetust ning pakkuda kogukonnale informatsiooni Ukraina ajaloost, kultuurist ning teemakohasest kirjandusest.

„Nägin tõesti suurt vaeva, et teha väljapanek kooliraamatukogus, kus materjal on peaaegu olematu,“ sõnas Kadi Prants Lasila Põhikooli kooliraamatukogust. „Aga nii tahtsin teha, eriti veel, kuna meie inglise keele õpetaja on ukrainlanna. Noor tüdruk, kes õppis ülikoolis ka eesti keele selgeks ja on juba pikemalt osa meie väikesest kollektiivist.“

GALERII väljapanekutest leiab siit, fotosid lisandub jooksvalt.

„Praeguses kriitilises olukorras kasutab iga organisatsioon, ettevõte ja inimene endale kättesaadavaid ressursse, et näidata oma toetust. Raamatukogude võrgustik saab pakkuda kogukondades paika, kuhu kokku tulla, et üksteise jaoks olemas olla. Samuti on kogudes saadaval tõeseid infoallikaid Ukraina ajaloost, rahvusvahelisest julgeolekust, infoga manipuleerimisest ning võimalus kosutada oma hinge killukesega Ukraina kultuurist,“ ütles raamatukogude aasta projektijuht Liina Valdre. „On südantsoojendav näha, kui hingega raamatukoguhoidjaid neid väljapanekuid on teinud,“ lisas Valdre.

Raamatukogude teema-aasta kutsus ellu Kultuuriministeerium ja seda veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu.