GALERII: Alustas raamatukogude aastal ellukutsutud programm „Kohalike dialoog kohalikus raamatukogus”

"Kohalike dialoog kohalikus raamatukogus"esimene koolituspäev. Foto: Liis Reiman

29. märtsil toimus pilootprogrammi „Kohalike dialoog kohalikus raamatukogus” esimene koolituspäev. Kell 11 kogunes Tallinna Keskraamatukogus 12 raamatukoguhoidjat üle Eesti, et täiendada oma oskusi dialoogikultuuri edendamisel.

Eesti Koostöö Kogu, Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu ja raamatukogude aasta koostöös esmakordselt ellukutsutudkoolitusprogrammi eesmärk on toetada raamatukoguhoidjate võimekust dialoogi läbiviijana ja kaasajana ning toetada valmisolekut algatada olulisi dialooge kogukonnas.

Galerii leiab siit, fotode autor Liis Reiman.

„Täna asub esimene lend motiveeritud raamatukoguhoidjaid õppima kohaliku dialoogi loomiseks vajalikke oskusi,“ kinnitas projekti algataja Eesti Koostöö Kogu juhataja Kairi Tilga. „Avalike arutelude algatamise ja suunamise oskus on midagi, mida meil on ühiskonnas laiemalt väga vaja ja raamatukogudel on potentsiaal selles vallas olla eeskujuks,“ lisas Tilga. 

Koolituse metoodilise sisu on loonud pikaaegne kaasamispraktik, dialoogiekspert ja andragoogika õppejõud Piret Jeedas. Koolituse käigus omandatakse mõjusa kaasamise algtõdesid, dialoogi erinevaid vorme, tähenduslike vestluste läbiviimise metoodikat ja julgust arendada oma raamatukogu kogukonnakesksemaks.

Koolitusprogramm lõppeb juunis ühise dialooginädalaga, mille jooksul korraldavad kõik programmis osalevad raamatukogud oma kodukandis esimese avaliku vestluse.

Projekt „Kohalike dialoog kohalikus raamatukogus” toimub raamatukogude aasta, SA Eesti Koostöö Kogu ja Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu (ERÜ) koostöös. 

Lisainfo leiab siit www.raamatukogudeaasta.ee/projektid/programm-kohalike-dialoog-kohalikus-raamatukogus/


Kontakt

Kairi Tilga
Eesti Koostöö Kogu juhataja
Tel. 5036620, kairi@kogu.ee

Tuuliki Tõiste
Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing
Tel. 512 0023, tuuliki.toiste@taltech.ee