FOTOD: ERÜ maaraamatukogude sektsiooni 31. suveseminar tõi kokku 40 spetsialisti

Seekordne seminar toimus 15.-17. juulini Põlvamaal ning kandis pealkirja „Raamatukoguhoidja kogukonna vedurina”. Osa võttis ligi 40 raamatukoguhoidjat kõigist maakondadest.

FOTOD, autor Reet Olevsoo.

15. juunil lükkasid Põlva Keskraamatukogus seminari hoogsalt käima maestro Heino Tartes ning Anette Vaino (lõõts) ja Hanna-Liisa Selis (vioola). Põlva abivallavanem Koit Nook lausus tervitussõnad ja rõhutas raamatukogude võrgu tähtsust. Maaraamatukogude sektsiooni juht Lea Rand avaldas heameelt tugeva traditsiooni üle – esimene suveseminar peeti 1991. aastal Värskas.

Avamise järel suunduti Põlva keskväljakule, kus valla arhitekt-planeerija Tiia Zuppur andis huvitava ülevaate keskväljaku kujundamisloost. Seejärel heisati Taevaskoja Puhkekeskuses laagrilipp, mille õmbles ja tikkis aastaid tagasi Tiina Hoop Savernast.

Samuti külastati koolimajas asuvas Vastse-Kuuste raamatukogu ja Ahja raamatukogu. Kuna 15. juunil oli raamatukogude aasta suur pannkoogipäev, siis olid kooli tublid kokad küpsetanud maitsvaid ülepannikooke.

16. juuni algas mõtteraginaga, kus rühmatöö teemaks jutupunktid ehk kuidas lühidalt ja hästi selgitada raamatukogu vajalikkust lugejale, kohalikule omavalitsusele ja haridusasutusele.

Rühmatöö järel viis tee raamatukokku- seltsimajja Kiidjärvel ning edasi Taevaskoja raamatukogu-külakeskusesse.

17. juuni hommikul oli küll aeg laagrilipp langetada ja Tartumaa esindajale järgmiseks aastaks üle anda, aga seminar polnud kaugeltki veel lõppenud.

Buss viis seminarilised Saverna raamatukokku, kus koolitaja Ene Tigas oskas raamatukoguhoidjad elavalt arutlema panna, kuivõrd raamatukoguteenused on kogukonnale nähtavad ja kuidas need nähtavamaks teha. Jäämäe veealune osa on päris suur, sest raamatukogudes on võimalusi oi kui palju!

Järva valla Keskraamatukogu esindus tuli kohale uue raamatukogubussiga “Krõõt”, millega jõuab ka kõige kaugematesse küladesse. Bussi tutvustasid raamatukogu direktor Karmen Velitchinsky ja bussijuht-raamatukoguhoidja Marko Männik.

Seminari jäid saatma ühe külalisi võõrustanud raamatukoguhoidja mõte: „Ega sa ei saagi töötada, kui külaga koostööd ei tee!“. Loodetavasti saadi seminarilt ideid, kuidas koostööd arendada – külakogukonnaga, kooliga, vanade ja uute lugejate, kohalike omavalitustega ja teistegagi.