Enam kui 170 raamatukogu pakuvad kaugtöö tegemise võimalusi

Täna, 17. mail toimub raamatukogude aasta raames üle-eestiline kaugtööpäev, kus enam kui 170 raamatukogu pakuvad huvilistele võimalust kasutada raamatukogusid kontorina. Nõmme raamatukogus seab sel puhul töökoha sisse kultuuriminister Tiit Terik.

Kultuuriminister Tiit Teriku sõnul on töökultuur teinud mõne aastaga suure hüppe ning paljudel on vabadus teha tööd just seal, kus parasjagu kõige sobilikum on. „Kontorist eemal töötamiseks on mitmeid variante, ka raamatukogud pakuvad selleks erinevaid võimalusi. Raamatukoguteenus on kõigile tasuta kättesaadav ning toetab seeläbi kaugtöövõimalusi ka nendes piirkondades, kus näiteks kodune internetiühendus ei pruugi väga hea olla,“ lisas Terik.

Kaugtööpäeva raames valmis elektrooniline kaart, kust on kergesti leitav raamatukogude pakutavad vahendid ning võimalused kodust eemal töötamiseks. „Kaugtöövõimalused jäävad avatuks kogu raamatukogude aastaks ja edaspidigi. Varem pole neid võimalusi hõlpsalt tarvitatavale kaardile kokku toodud,“ täpsustas raamatukogude aasta projektijuht Liina Valdre. „Läheneva suvepuhkuste perioodil tasub seega meeles pidada võimalust teha kiireid tööasju lähimas raamatukogus,“ lisas Valdre.

Ülevaatliku kaardi raamatukogudest, kus on saadaval kaugtöö tegemise võimalus, leiab siit: www.raamatukogudeaasta.ee/projektid/kaugtoovoimaluste-kaart/

Tiit Terik peab koosolekuid Nõmme raamatukogus. Raamatukogude kaugtööpäeva puhul on oma kontori Eesti erinevates raamatukogudes sisse seadnud ka järgnevad inimesed:

• Järva-Jaani raamatukogus Järva abivallavanem Tiina Oraste 17. mail kell 10-12
  • Järva valla raamatukogubussis Järva vallavanem Toomas Tammik 17. mail kell 11-13
  • Valga Keskraamatukogus Valga vallavanem Monika Rogenbaum 17. mail kell 10-12
  • Valga Keskraamatukogus Valga asevallavanem Maarja Mägi 17. mail kell 10-13
  • Kõo raamatukogus Kõo teenuskeskuse spetsialist Aino Rebane 17. mail kell 10-12
  • Sääse raamatukogus Mustamäe Linnaosa valitsuse linnaosa vanem Lauri Laats 17. mail kell 12-13
  • Vaida raamatukogus Lembit Uibopuu 17. mail kell 11.30-13
  • Sakla raamatukogus Õhtuleht Kirjastus AS reklaamitoimetaja Ene Room 17. mail kell 11-13
  • Kärdla raamatukogus rahvaluuleteadur Helen Kõmmus 17. mail kell 11-13
  • Laatre raamatukogus Valga vallavanem Monika Rogenbaum 20. mail kell 10-14