Vikipeedia ja raamatukogude aasta Vikitsitaatide ühisprojekt

Sündmus toimub: 01.07.-31.12.2022

Wikimedia Eesti (WMEE) kutsub raamatukogude aasta ja Vikipeedia 20. aastapäeva tähistamiseks raamatukoguhoidjaid kaasa lööma Vikitsitaatide ühisprojektis!

Raamatukoguhoidjad kui kirjavara peamised haldajad ja tundjad on oodatud lisama Vikitsitaatide kogusse tsitaate ja lõike just neid kõnetanud tekstidest, et rikastada eestikeelset Vikipeediat kirjandusliku sisuga. Põnevad ja huvitavad  kirjanduslikud killud näiteks romaanidest, näidenditest aga ka luuletustest ja tarbetekstidest suurendavad huvi lugemise ja kirjanduse vastu ning aitavad tuua kirjanduse inimestele lähemale.

Eesmärk on raamatukogude aasta lõpuks üheskoos lisada Vikitsitaatidesse 1000 uut tsitaati! Kirjanduslike tsitaatide virtuaalruumi toomisel tulevad raamatukogud otsekui oma tavapärasest ruumist välja. Täienenud tsitaadikogu abil saavad kõik inimesed edaspidi hõlpsamalt tutvuda oma lemmikautorite loominguga, kus iganes võrguühendus vaid käepärast on. Vikitsitaatide teemade kategooriad võimaldavad tsitaatide otsijail avastada rohkelt uut kirjanduslikku sisu. Nii võib Vikitsitaatidesse sukeldunud lugeja teemade vahel seigeldes kergesti avastada uusi autoreid ja teoseid, millega ta sooviks lähemalt tutvuda.

Projekti juhend asub siin: https://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Raamatukogude_aasta_2022

Kõik küsimused sh mured seoses tsitaatide lisamise või konto loomisega on oodatud meiliaadressile kerdo@wikimedia.ee (Kerdo Kristjan Tamm, Wikimedia Eesti mäluasutuste projektijuht).

Aktiivset osalemist ning kirjavara rikastamist!