Tiia Sugasepa näitus “Auguraua seiklused kontorist väljas”

Sündmus toimub: 11.06.-13.08.2022
Lääne Maakonna Keskraamatukogu

11.juunist kuni 13. augustini on Lääne Maakonna Keskraamatukogu laenutussaali vahelael võimalus näha väga huvitavat näitust auguraua täppidest moodustatud piltidest. Tööde autor on Tiia Sugasepp.

Tiia Sugasepp sündis 22. Oktoobril 1971. a. Tartus. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli BA (2005) filosoofia erialal. Tiia on varasemalt avaldanud kaks ajaviiteromaani, toimetanud mitmeid raamatuid ja teinud kaastööd Äripäeva tarbeks. Põhiametiks on Laadur OÜ raamatupidamisassistent.

Igapäevatöö kontoris viis ta mõttele, kas ja kuidas saaks ära kasutada auguraua jääke? Proovitööks joonistas ta taksi koera, kasutades auguraua ringideks valget koopiapaberit ning kleepis neid pruunile lainepapist alusele. Tulemus oli huvitav, kuid mitte kõige parem. Taks ununes aastateks kapi taha.

2018. aastal kerkis idee uuesti pinnale. Alusena võttis ta kasutusele Räpina A4 kartongpaberi. Algne looming oli värvilisel alusel ümmargused valged auguraua augud/ täpid. Ümmargune auk ei võimaldanud aga kahjuks kõiki nüansse ellu viia. Vähehaaval võttis ta kasutusele värvilise paberi, muutis aluspaberit ning leidis uusi ja kvaliteetsemaid tarvikuid. Murdepunktiks said poolikud auguraua augud ning dekoratiiv augurauad. Uued kujundid andsid tohutult ideid ja uusi võimalusi.

Esimene isikunäitus hõlmas Tiia 4 aasta loomingut. Eriti südamelähedane on talle muusika ja kunsti ühendamine. Seepärast oli ka esimese näituse põhiidee ajendatud Modest Mussorgski teosest  “Pildid näituselt”. Modest sai oma teose idee Viktor Hartmanni akvarellide ja joonistustuste näitust külastades. Tiia pani Hartmanni maalid tänasesse päeva ja oma tehnikasse.

Lääne Maakonna Keskraamatukogus on üleval vaid murdosa Tiia vahvatest töödest.