Trüki- ja paberikunstikeskuse (TYPA) kõrgtrükinäitus „Linoleumist kartulini“

Sündmus toimub: Kordub iga nädal esmaspäeval, teisipäeval, kolmapäeval, neljapäeval, reedel kuni 05.09.2022
Põlva keskraamatukogu
Raamatukogu kojulaenutussektoris ja lugemissaalis on väljas põnev kõrgtrükivorm, kõrgtrükis trükitud plakatid ja pildid. Infoplakatitel on ülevaade kõrgtrüki algusest, hiilgeaegadest ja paraku ka langusest, sest tänapäeval seda trükiliiki trükitööstuses enam ei kasutata. Vaadata saab videot, mis annab hea ülevaate, kuidas kõrgtrükki omal ajal viljeleti. Iga täht tuli laduda eraldi! Küll aga saab kõrgtrüki abil tänapäevalgi luua väiksemaid ja suuremaid kunstiteoseid, kui on olemas klišeed ja trükipress. Klišeeks võib olla näiteks kõige tavalisem kartul, millele on näitusel ka tähelepanu juhitud. Näitust on täiendatud Toomas Kuusingu linoollõigetega – originaalillustratsioonidega Merca raamatule „Ollipanõhõpõpääle“ (2021). Põlvamaalt pärit kunstnik Toomas Kuusing on kaasaja tunnustatumaid linoollõiketehnika viljelejaid Eestis. Näitusel on teda nimetatud kõrvuti Eduard Viiraltiga.