Tarmo Roosimölderi maalid

Sündmus toimub: 01.06.-31.07.2022
Võõpsu raamatukogu
Kunstnik kirjutab enda kohta: “Elan Suurupis, see on täpselt diagonaalis üle Eestimaa Võõpsust vaadates. Meil on siin meri, mida naaberrahvas küll järveks kutsub. Meie mere ääres on liivakivipaljandid, mida ongi Eestis näha ainult siin, umbes paarkümmend kilomeetrit looderannikul. Merd ja paljandeid on mu viimastel maalidel näha. Need on kõik mälu järgi maalitud.
Maastikke sellise kõrge taevaga olen maalinud alates sellest hetkest, kui pintsli kätte võtsin. See võis olla aastal 1989. Kooliajal tegime Tallinna Reaalkooli matkaringiga mitu matka Kesk-Aasia kõrbetesse, kuhu tollal oli reisimine lihtsam kui praegu. Küllap need soolajärvede pragunenud põhjad ja lõputu tolmu üleskeerutav kilpkonnatuul minu ajusse pitseri vajutasid. Siiamaani maalin vahel kõrbe. 1989-1990 õppisin pisut Tartu Ülikooli orientalistikakabinetis Ida keeli, sealt huvi budismi vastu ja kuna ma siis joonistada üldse ei osanud, maalisin budadele pikad ninad. Sama tulemuse annab ka ilmselt liigne uudishimu (budade puhul).
Õigupoolest on see näitus järjekordne järg näitusele “Järg”, mille panin üles eelmise aasta detsembris Haus-galeriis Tallinnas. Lisaks võtsin raamatukoguhoidja palvel kaasa mõned rohkem kui kolmkümmend aastat tagasi maalitud maalid. Siis oli pintsli käeshoidmise kogemus veel üsna õhukene, seda on ka kindlasti näha.”