Rändinstallatsioon “Looduse nõud ja jõud. Inimene ja loodus algupärases eesti kooliõpikus”

Sündmus toimub: 02.09.-01.11.2022
Saare Maakonna Keskraamatukogu

2. septembril avatakse Saare Maakonna Keskraamatukogus rändinstallatsioon “Looduse nõud ja jõud. Inimene ja loodus algupärases eesti kooliõpikus”. Rahvusraamatukogu harulduste ja vanaraamatute kogu põhjal valminud installatsioon ühendab keskkonnateadliku mõtteviisi ja looduse 19. sajandi elutarkuste ja õpetustega. Arusaam loodusest ja keskkonnahoiust, mis enam kui sada aastat tagasi kirjutatud õpikutest vastu vaatab, on mõjus ja aktuaalne ka tänapäevase kliima- ja keskkonnakriisi kontekstis

⇨ Installatsioon võimaldab jutustada lugusid elavalt ja kaasahaaravalt.

⇨ Installatsioon on tehtud nullkulu põhimõttel, näitustest üle jäänud puidu- ja vineerijääkidest ning käsitöö- ja taaskasutatud paberitest.

⇨ Installatsioon pakub suurepärast elamust Saaremaa elanikele ja külalistele kuni 1. oktoobrini raamatukogu lahtiolekuaegadel.

Installatsiooni idee autorid ja teostajad on rahvusraamatukogu humanitaaria ja kunstide nõunik Rene Mäe ja graafiline disainer Maria Muuk, arhitektuurse lahenduse autorid Kaarel Kuusk ja Päär Keedus, originaalillustratsioonide autor Mark Antonius Puhkan, tootja Valge Kuup ja trükimaterjalid on valminud koostöös trükikojaga Labora. Projekti on toetanud Räpina paberivabrik.

Installatsioon “Looduse nõud ja jõud. Inimene ja loodus algupärases eesti kooliõpikus” kuulub raamatukogude aasta programmi.