Perepäev “Kogu Eesti loeb!” Valgas

Sündmus toimub: 24.09.2022 11:00-15:00
Säde pargis (Valga Keskraamatukogu kõrval)

Rahvusvähemuste päevale pühendatud perepäev toimub Valga Keskraamatukogu kõrval Säde pargis.

Päeval on kavas:

• jutuvestja Polina Tšerkassova
  • albumi “Kuula mu loo kõla” esitlus – Silvia Teras, Karim Hossam, Grace Muchiri
  • Juris Leimanise raamatu “Mustlased Läti metsades, taludes ja laatadel” esitlus (Inge Annom ja Risto Järv)
  • rahvustoitude degusteerimine, pannkoogid
  • erinevate rahvusköökide kodukohvikud
  • õueraamatukogu
  • õpitoad

Rahvuslike retseptide kogumine kuni 20. septembrini Valga Keskraamatukogus (täpsem info raamatukogu kodulehel valgark.ee). Retseptinäitus avatakse raamatukogus 24. septembril.

Ürituse toimumist koordineerib Tallinna Keskraamatukogu, rahastab Kultuuriministeerium

Дню национальных культур посвящен День семьи

• Рассказчица Полина Черкасова
  • Альбом “Слушай звуки моей историй” – Silvia Teras, Karim Hossom, Grace Muchiri
  • Книга Юриса Лейманиса “Цыгане в латышских лесах хуторах и на ярмарках” – Inge Annom, Risto Järv
  • Сбор кулинарных рецептов разных народов до 20 сентября и выставка (info: valgark.ee)
  • Дегустация блюд по народным рецептам и блины
  • Домашнее кафе блюда разных народов
  • Уличная библиотека
  • Учебные комната

For National Minorities Day dedicated family event

in Valgas Säde park on September 24 at 11-15

• Storyteller Polina Tšerkassova
  • Presentation of the album “Listen to the sound of my story” – Silvia Teras, Karim Hossam, Grace Muchiri.
  • Book presentation “Gypsies in Latvian forests, farms and fairs” Inge Annom and Risto Järv
  • Collection of national recipes until September 20 and exhibition (more information at valgark.ee)
  • Tasting of national dishes, pancakes
  • Home cafes of national cuisines