Lugemismaraton

Sündmus toimub: 30.05.-30.09.2022
Narva Keskraamatukogu, Kreenholmi raamatukogu

Narva Keskraamatukogu korraldab Lugemismaratoni, et juhtida koolinoorte ja nende vanemate ning õpetajate tähelepanu lugemisoskuste arendamisele ja raamatute olulisusele inimese elus. Hea raamatu lugemine arendab mälu, avardab sõnavara, ergutab loovust ja kujutlusvõimet. Eesmärk: Nooretele kirjanduse ja raamatukogu kogude tutvustamine, lugemishuvi tõstmine. Maratonil osalemine: Lugemismaratonist võtavad osa Narva linna koolide 4. klasside õpilased. Lugemismaraton kestab 30. maist 30. septembrini 2022.

2022. aasta on Eestis kuulutatud raamatukogude aastaks.

Sellega seoses korraldab Narva Keskraamatukogu Lugemismaratoni, et juhtida koolinoorte ja nende vanemate ning õpetajate tähelepanu lugemisoskuste arendamisele ja raamatute olulisusele inimese elus. Hea raamatu lugemine arendab mälu, avardab sõnavara, ergutab loovust ja kujutlusvõimet.

Eesmärk

Nooretele kirjanduse ja raamatukogu kogude tutvustamine, lugemishuvi tõstmine.

Maratonil osalemine

Lugemismaratonist võtavad osa Narva linna koolide 4. klasside õpilased.

Maraton kujutab endast võistkondlik meistrivõistlust, kus meeskonna moodustavad ühe klassi õpilased, kes projekti käigus loevad raamatuid, täidavad loovülesandeid ja koguvad punkte. Punktide arvu tõstmiseks võib meeskonda kutsuda vanemad, pereliikmeid ning sõpru. Iga võistkond saab osaleja meelespea, kuhu pannakse üles kõik maratoni reeglid ja etapid.

Tähtaeg

Lugemismaraton kestab 30. maist 30. septembrini 2022.