Kätlin Sandvik- Sooni Borislavi portselannõude näitus

Sündmus toimub: 02.-31.05.2022
Lääne Maakonna Keskraamatukogu

2.- 31. maini on Lääne Maakonna Keskraamatukogu laenutusaalis (Posti 3) võimalik osa saada Kätlin Sandvik- Sooni Borislavski tehase lauanõude näitusest.

Kätlin Sandvik- Soon on erialalt graafiline disainer-fotograaf, harrastuskunstnik ja käsitööhuviline. Oma kogumishobi kohta ütleb ta nii: „ Lapsest saadik olen ka midagi kogunud. Tänaseks umbes 2 aasta jooksul on kuidagi sujuvalt minu riiulitele kogunenud just Borislavi nõud. Ühel hetkel avastasin internetiavarustest siniste lilledega serviisi pildi, esindatud poolikul kujul, mis hakkas väga meeldima ja mõtlesin, et vot sellise serviisi tahan  endale saada. Siis meenus, et mu kadunud vanaemal oli sama sarja teise dekooriga serviis, mille ma kahjuks ära  andsin… Otsustasin, et pean ka „vanaema serviisi“ saama ja nii see läks. Ideaalis on soov kokku saada Ukraina Borislavi tehase selle sarja erinevad dekoorid.“

Borislavski/ Borislavi portselanitehas, Lvivi piirkond, Ukraina.

2005.a. Hiiumaad külastanud Ukraina suursaadik Mõkola Makarevitš meenutas, et Ukrainasse, praeguse Borislavski rajooni aladele küüditati 18. sajandi lõpul Hiiumaa rannarootslased.