Hobifotograaf Madis Minteli fotoaparaatide näitus

Sündmus toimub: 04.07.-30.08.2022
Lääne Maakonna Keskraamatukogu

4. juulist kuni 30. augustini on Lääne Maakonna Keskraamatukogu laenutus- ja lugemissaali vitriinides võimalus näha hobifotograaf Madis Minteli kogust pärit fotoaparaate ja muud fotovarustust.

Madise vanemad jõudsid Haapsallu II maailmasõja järgses segaduses. Madis sündis Haapsalus 1974. aastal, 7. klassis haaras kätte fotoaparaadi  Smena 8M ja hakkas oma esimesi pilte klõpsima. Madise huvi fotokate kogumise vastu sai alguse oma pere kaameratest. Hiljem hakkas ta kokku korjama ka tuttavate kapinurgas või keldrites/pööningutel seisvaid kaameraid ja mõned on ta  soetanud ka vanakraami kauplejate käest. Huvitavad pigem vanemad rauast peegelkaamerad, aga kogusse on sattunud ka muud tüüpi kaameraid.