Fotonäitus ” Kadunud linn: Vana Narva vaated ambrotüüpidel”

Sündmus toimub: 29.04.-31.08.2022

Narva Keskraamatukogu pakub oma lugejatele ja raamatukogu külastajatele 20 ainulaadset vaadet sõjaeelsest Narva linnast ambrotüüpidel. Need vanaaegsed pildid kannavad tõelist vana aja hõngu. Kujutiste loomiseks kasutati fotosid Tallinna Linnamuuseumi, Rakvere ja Narva muuseumide ning Narva Keskraamatukogu kogudest. Ambrotüübid on valmistatud Sillamäel asuvas firmas “Амбротип-ателье в Силламягах”.

Näitusel saab näha mitmeid Narva muuseumi kogust pärit fotoaparaate, mida kasutati 20. sajandi esimesel poolel. Üks vanimaid on kaamera nr 2ABrownie. Mudel B. Nimi “Brownie” on laenatud Palmer Coxi koomiksitegelastelt, kuna see oli algselt mõeldud lastele. Teine mudel, mida näitusel esitletakse, lasti turule 1901. aastal. Pressitud papist korpuses oli ühe säriajaga katik, ühe objektiiviga objektiiv ja tüüp-120 filmirull. Seda mudelit toodeti kuni 1935. aastani.

Ekskursiooni näitusele viib läbi Narva Keskraamatukogu bibliograaf Tatjana Klimina.