Laste pannkoogipäev: „Suur suvine koogitegu raamatukogus!“

Event occurs: 15.06.2022

Enam kui 80 raamatukogu üle Eesti tähistavad juunis koolivaheaja algust ühise laste pannkoogipäevaga.

Paljudes raamatukogudes on lastele suveks uhke programm, suvelugemine või muud põnevad ettevõtmised, kuhu lapsi koolivaheajal oodatakse. Ühine pannkoogipäev ja ühislugemine suve alguses lükkab neile hoo sisse.

“Suur suvine koogitegu raamatukogus” saab hoo sisse 15. juunil, kuid mõni pannkoogipäev toimub juuni jooksul.

Iga raamatukogu üllatab omanäolise programmiga, aga ühiseks osaks on kõikjal pannkoogi küpsetamine ja Anti Saare raamatu „Suur koogitegu“ ettelugemine. Seejärel süüakse pannkoogid loomulikult ära.

8. JUUNI

Palamuse RaamatukoguKell 9-13Laste pannkoogipäev toimub koostöös O. Lutsu Palamuse Gümnaasiumi ja Palamuse noortekeskusega. Kooli meediaklassis toimub A. Saare „Suur koogitegu“ ettelugemine ning viktoriin, raamatukogus teiste raamatute vaatamine ning joonistamine. Pannkooke küpsetatakse noortekeskuses.
Emmaste raamatukoguKell 10-12Loeme Anti Saare „Suur koogitegu“, arutame loetut ja sööme pannkooke.
Jõgeva LinnaraamatukoguAlgusega kell 12Laste pannkoogipäev ja lugemisprogrammi „Lugemisisu“ lõpetamine Jõgeva Linnaraamatukogus.
Hargla raamatukoguKell 12-13Hargla koolis toimub pannkoogilõuna kooli ja lasteaia lastele ning ühine ettelugemine.
Jõgeva Raamatukogu (Linnaraamatukogu)Kell 12-13Vaatame Anti Saare tervitusvideot ja loeme tema raamatut „Suur koogitegu“. Lugemisprogrammis „Lugemisisu“ 2021-2022 osalenud Jõgeva Põhikooli lapsed saavad kätte diplomid ja kingituseks Jõgeva Kunstikooli õpilaste poolt valmistatud järjehoidjad. Küpsetame üheskoos pannkooke. Sündmus toimub Jõgeva Linnaraamatukogus ja maja taga asuvas pargis.
Lümanda raamatukoguKell 13-15Koostöös noortekeskusega küpsetame pannkooke Lümanda maja terrassil. Samuti loeme üheskoos Anti Saare raamatut „Suur koogitegu“.
Rapla Keskraamatukogu harukogud: Kaiu, Kuimetsa, VahastuAlgusega kell 20.15Kaiu Põhikooli algklasside õpilaste ürituse „Öölugemine“ raames toimuvad erinevad töötoad, millest üheks neist koguneme Kaiu raamatukokku, kus loeme Anti Saare „Suur koogitegu“, mängime orienteerumismängu ja küpsetame pannkooke.

9. JUUNI

Kauksi raamatukogu Kell 12-14Pannkoogipäeval süüakse üheskoos pannkooke, loetakse Anti Saare raamatut ning teha saab ka näomaalinguid. Ilusa ilma korral toimub sündmus õues, muidu raamatukogu ruumides.

10. JUUNI

Vastse-Kuuste raamatukogu (Põlvamaa) Kell 10-12 Pannkoogipäev toimub kooli ja raamatukogu ühise hoone õuel. Toredal piknikul loeme raamatut „Suur koogitegu“, räägime muudki huvitavat pannkookidest ja loomulikult laseme pannkookidel hea maitsta.
Sündmus toimub koostöös Vastse-Kuuste kooliga.

11. JUUNI

Suure-Jaani Raamatukogu koos harukogudega Kell 10-16 Vastemõisa Rahvamaja õuel saab küpsetada pannkooke, toimuvad erinevad käelised tegevused ja loomulikult on kavas ka ettelugemine- Sündmus on osa Vastemõisa Rahvalaadast.
Valga Keskraamatukogu Kell 11-14 Valga Keskraamatukogu juures Säde pargis toimub pannkoogipäev, kus saab maiustada kookidega ning nautida ka Valga linnapäevade programmi.
Asuküla
raamatukogu
(Haapsalu, Läänemaa)
Kell 11-16.30 Laste pannkoogipäev toimub Asuküla raamatukogus koostöös Asuküla seltsiga. Raamatukogude aasta pannkoogipiknikul on kavas ettelugemine, õuemängud ja muud toredad tegevused kogu perele. Kavas on ka Oma Lava etendus „Pikk tige vanaeit“, kus lavale astub jutuvestja Liia Kanemägi. Õues toimub ka pere- ja lastejooga.
Üks peamisi raamatutest, mille sisse vaatame on „Suur koogitegu“, mis on Anti Saare esimene värssides jutustatud lugu. Ja muidugi pannkoogid!

12. JUUNI

Vanaküla raamatukogu (Põlvamaa) Kell 13-15 Toimumas on laste pannkoogipäev, mille raames on kavas Anti Saare „Suure koogiteo“ lugemine, kookide söömine, küpsetamisteemaliste ja raamatute väljapanek. Sündmus toimub raamatukogus-külakeskuses ja selle õuealal.

13. JUUNI

Järva Vallaraamatukogu, Albu raamatukoguKell 10-12Suur pannkoogitegu, kus küpsetatakse pannkooke, loetakse ette Anti Saare raamatut „Suur koogitegu“. Veel on programmis väljapanek koogiteemalistest raamatutest ja mängud õues. Sündmus toimub koostöös Albu lasteaiaaga ning leiab aset Albu lasteaia õuealal.
Jõhvi KeskraamatukoguKell 11-13Raamatukogus leiab aset sündmus „Pannkoogid! Nalja ja naeruga“. Kavas on kohtumine Markus Saksatamme ja Kätlin Vainolaga. Viktoriin, mängud, loovkirjutamise töötuba. Lastele pannkooki!
Mehikoorma raamatukogu (Põlvamaa)Kell 12-14Pannkoogipäeval on kavas ettelugemine, pannkookide küpsetamine ja nende söömine raamatukogus.
Lepna raamatukoguKell 15-16Lepna raamatukogus toimub Laste pannkoogipäev, kus küpsetame pannkooke koostöös Lepna Noortekeskusega ja loeme üheskoos Anti Saare raamatut „Suure koogitegu“.

14. JUUNI

Sääse raamatukogu (Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogu)Kell 10-12Sääse raamatukogutöötajad sõidavad Mustamäe ja Kristiine lasteaedadesse (14.-17. juunil). Tutvustame raamatukogu jalgratast, loeme ette Anti Saare raamatut „Suur koogitegu” ja räägime pannkookidest nalja ja naeruga. Teeme liivapannkooke ja teeme ühispilti nii, et lastel on pannkoogipiltidega taldrikud näo ees. Osalevad lasteaiad: Tihase lasteaed; Sõbrakese lasteaed; Lille lasteaed; Mutionu lasteaed; Kristiine lasteaed. Lisainfo sündmuse kohta.
Järva Vallaraamatukogu, Peetri RaamatukoguKell 11-13Peetri raamatukogus toimub sündmus „Pannkoogid raamatu lisandiga“. Küpsetame ja sööme pannkooke. Loeme ette Anti Saare „Suur koogitegu“.
Turba Raamatukogu (Saue vald, Harjumaa)Kell 12-14Raamatukogus toimuval pannkoogipäeval küpsetatakse kooke, loetakse Anti Saare raamatut, lastele on mõeldud pannkoogiviktoriin ning samuti tutvustatakse suvist lugemisprogrammi.

15. JUUNI

Kohila raamatukogu (Raplamaa)Kell 9-11Kohila raamatukogu pannkoogipäeval loeme A. Saare „Suur koogitegu“ raamatut, küpsetame ja sööme pannkooke, tutvustame suvebingot.
Melliste raamatukogu (Tartumaa)Kell 10-13 Kell 10 vaatame videotervitust ja loeme raamatut „Suur koogitegu“. Kell 11 on kavas Heino Seljamaa kohverteater etendusega „Okasroosike“. Kell 12 pannkoogitegu ja söömine. Üritus toimub koostöös raamatukogu ja noortekeskusega.
Aakre raamatukogu (Tartumaa)Kell 10-12Aakre raamatukogus toimub laste pannkoogipäev, kus küpsetame pannkooke ja loeme A. Saare teost „Suur koogitegu“.
Sõmeru raamatukogu (Lääne-Virumaa)Kell 10-12Küpsetame wok panniga suuri pannkooke ja joome morssi, loeme raamatut „Suur koogitegu“. Kui ilm on ilus, siis toimub suundumus raamatukogu sisehoovis.
Tääksi raamatukogu (Viljandimaa)Kell 10-13Raamatukogus tehakse pannkooke, toimub viktoriin ja pannakse punkt “Lugemisisu” lugemisprogrammile.
Lüllemäe raamatukogu (Valgamaa)Kell 10-15Lüllemäe raamatukogus toimub pannkookide küpsetamine ja ühine raamatute ettelugemine.
Habaja raamatukogu (Harjumaa)Kell 10-17Pannkoogipäeva programm on tihe. Kell 10-12 ootame küpsetama, lugema ja kuulama alla 7-aastaseid lapsi. Kell 12-15 ettelugemismaraton raamatukogu ees. Kell 15-17 loeme Anti Saare raamatut „Suur koogitegu“ ja sööme pannkooke.
Lääne-Viru maakonna keskraamatukogu (Rakvere, Lääne-Virumaa)Algusega kell 11Loeme lapsed koogi ja moosiga suvevaheajale raamatukogu muinasjututoas. Eriliselt poputame lugemisisulisi. Koogitegu ilmsi ja Anti Saare raamatu järgi. Kavas on ka moosi mekkimise mõistatus, salvrättide voltimine, tainateo otsirada ja koogilugude väljapanek.
Kadrina valla raamatukogud (Lääne-Virumaa)Algusega kell 11Ettelugemine, pannkoogiteemaline viktoriin, õuemängud, näomaalingud. Üritus toimub Kihlevere raamatukoguhoidja suvekodus Järtal, Kadrina lähedal.
Koosa raamatukogu-Peipsiääre Valla Keskraamatukogu (Tartumaa)Algusega kell 11Sündmusel küpsetame ja sööme pannkooke. Loeme raamatuid: L. Hainsalu “Kümme kooki” ja A. Saare “Suur koogitegu”. Tegevus toimub hea ilma korral õues.
Lääne Maakonna Keskraamatukogu (Läänemaa)Kell 11-13Toimub Haapsalu lasteraamatukogu hoovis Ronja lossi ümbruses. Kavas on Anti Saare teose ettelugemine koos elava muusika ja tainasegamisega. Noored kotkad ja Kodutütred on abis pannkooke küpsetamas. Osalejad saavad kuulda raamatukogu suvesündmuste kohta ning ülevaate ka Noorte kotkaste ja Kodutütarde tegemistest.
Harju Maakonnaraamatukogu (Keila raamaatukogu, Harjumaa)Kell 11-12Laste pannkoogipäev toimub Keila Kooli lipuväljakul, mis on ühtlasi ka raamatukogu akende ees (Ehitajate tee1). Kavas on Anti Saare raamatu ettelugemine koos taina segamisega. Kooke küpsetab ette ja laste segatud tainast kooli kokk. Vabatahtlikena aitavad ürituse korraldusele kaasa Keila Noortekeskuse töötajad ja Keila Kooli raamatukoguhoidja(d). Lisaks tutvustatakse raamatukogu (ja noorteka) suvesündmusi.
Kadrioru raamatukogu (Tallinn, Harjumaa)Kell 11-18Väljapanek (pann)koogiteemalistest raamatutest. Kogu päeva jooksul toimub otsimismäng: leia raamatukogust üles pannkoogitegemiseks vajalikud koostisosad (piltidena).
Narva Keskraamatukogu (Ida-Virumaa)Kell 11-13Korraldame pannkoogipäeva Narva Turvakodus (Narva, Juhhanovi 9). 5-10-aastased lapsed saavad laste pannkoogipäeval lugeda raamatuid, mängida ning maiustada.
Elva Linnaraamatukogu (Tartumaa)Kell 11-13Elva Linnaraamatukogus küpsetame ja sööme pannkooke, kuulame Anti Saare tervitust, Elva Lendteatri näitleja Aire Pajur loeb Anti Saare raamatut. Töötoas saab valmistada käevõrusid, väljas on raamatunäitus pannkoogiraamatutest. Mängida saab nii raamatukogus kui ka õues.
Raasiku Valla Raamatukogu (Harjumaa)Kell 11-14Ees on ootamas pannkookide küpsetamine koostöös Raasiku noortekeskusega, mobiilne töötuba Merkuur, Anti Saare raamatu ettelugemine.
Rõngu Raamatukogu (Tartumaa)Kell 11-12Pakume raamatukogus pannkooke, Erle Mägi tutvustab oma raamatut „Rebasekutsikas Edre ja tark Tollo“.
Tori Valla Raamatukogu Sindi haruraamatukogu (Pärnumaa)Algusega kell 11Sündmusel küpsetame ja sööme pannkooke, loeme ette Anti Saare raamatu „Suur koogitegu“, tantsime Pannkoogitantsu, lahendame pannkoogi viktoriini, joonistame pannkooke ja tutvume suvise lugemisbingoga.
Tori Valla Raamatukogu Tori haruraamatukogu (Pärnumaa)Kell 11-13Sööme pannkooke ja loeme Anti Saare raamatut raamatukogus toimuval pannkoogipäeval. Raamatukoguhoidja tutvustab uut Suvebingot.
Aruküla raamatukogu (Harjumaa)Kell 11-13Aruküla raamatukogus toimub ettelugemine, erinevate pannkoogiraamatute tutvustamine, pannkookide tegemine-söömine, suvelugemise tutvustus ja „Lugemisisu“ programmi lõpetamine.
Kaagjärve raamatukogu (Valgamaa)Kell 11-17.30 Kaagjärve raamatukogus toimub ettelugemine ja pannkookide küpsetamine.
Lüllemäe raamatukogu (Valgamaa)Kell 11-15Lüllemäe raamatukogus on pannkoogipäeval kavas ühine pannkookide küpsetamine.
Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakondAlgusega kell 11.30Teeme raamatukogus (Liivalaia 40) lauateatrit Markus Saksatamme „Pannkoogid nalja ja naeruga” raamatu ainetel (vene keeles, oodatud ka ukraina lapsed).
Tuhalaane raamatukogu (Viljandimaa)Kell 12-14Teeme koos pannkoogitaigna. Iga laps saab ise küpsetada oma pannkoogi. Räägime moosikeetmisest. Tutvume raamatukogus olemasolevate küpsetamisraamatutega
Eesti Rahvusraaamtukogu Solarise saatkondKell 12-14Solarise keskuse II korrusel toimub Perehommik: pannkoogi saladus. Kavas on suur pannkoogijaht, pimekohting raamatutega ja ettelugemine, rinnamärgi meisterdamine, vahvad ning harivad otsimis- ja nuputamismängud koos templikaardiga. Näitleja Helena Lotman loeb lastele ette raamatust Anti Saar „Suur koogitegu“. Toimub ka raamatu loos!
Pärnu Keskraamatukogu (Pärnumaa)Kell 12-14Suur pannkoogipäev toimub Pärnu Keskraamatukogu kõrval õues. Esinevad Laine Mägi tantsulapsed, 1.-3. klassi laste lõbus pannkoogietteaste, pannkoogid küpsevad ja lähevad kõhtu, suvemängud stardivad, väljas on suvine raamatunäitus „Rännulusti lood“.
Kiviõli Linnaraamatukogu (Ida-Virumaa)Kell 12-14Raamatukogus loeme A. Saare teost „Suur koogitegu“, mängime Pannkoogibingot, küpsetame ja sööme pannkooke.
Veriora raamatukogu (Põlvamaa)Algusega kell 12Veriora raamatukogus toimub pannkoogipäev, kus on kavas ettelugemine, pannkookide söömine ja suvelugemise bingo tutvustamine.
Viljandi Linnaraamatukogu (Viljandimaa)Kell 13-15Raamatukogus toimub sündmuse raames ettelugemine, pannkoogiraamatute piltide tähelepanumäng, mooside äraarvamine ja lemmikmoosi valimine.
Himmaste raamatukogu (Põlvamaa)Kell 13-15Pannkoogipidu Pipiga, mis ilusa ilmaga  toimub raamatukogu-külakeskuse õues, tujuka ilmaga raamatukogus.
Linte Raamatukogu (Põlvamaa)Kell 13-16Ettelugemine, pannkookide küpsetamine ja söömine ning mängud. Sündmus toimub raamatukogus ja õuel.
Krootuse raamatukogu (Põlvamaa)Kell 13-14.30Küpsetame pannkooke koos Krootuse ANK-iga, loeme Anti Saare teost „Suur koogitegu“. Sündmuse kavas on ka põnevad mängud nii raamatukogus sees kui ka õues.
Tilsi raamatukogu (Põlvamaa)Kell 13-17Tilsi noortekeskuses toimub laste pannkoogipäev. Küpsetame pannkooke ning maitseme erinevaid täidiseid juurde. Loeme koos pannkoogiraamatuid, trillime- trallime koos Pipiga õues.
Tabasalu raamatukogu (Harjumaa)Kell 14-16Tähistame koolivaheaja algust ühise suure (pann)koogi teoga ning Anti Saare raamatu „Suur koogitegu“ ettelugemisega.
Peri raamakogu koostöös Kiidjärve raamatukoguga (Põlvamaa)Kell 14-16Peri raamatukogu-külakeskus ja park ootavad laste pannkoogipäevale.
Rapla Keskraamatukogu (Raplamaa)Kell 14-16Suur pannkoogipäev Rapla Keskraamatukogus. Loeme raamatuid, sööme pannkooke ja tunneme end mõnualt.
Tori Valla Raamatukogu Are haruraamatukogu (Pärnumaa)Kell 14-16Ares toimub suur pannkoogitegu koostöös Are Avatud Noortekeskusega. Loeme ette Anti Saare raamatut ”Suur koogitegu”. Toimub pannkoogipiknik õues ning mängime õuemänge. Sündmus toimub Are Avatud Noortekeskuses.
Aste raamatukogu (Saaremaa)Kell 14-16Pannkoogipiknik Aste klubi hoovis. I. Tomuski raamatut „Kõik isad teevad pannkooke“ loeb ette noorsootöötaja Kaupo Saar.
Viljandi Valla Raamatukogud (Viljandimaa)Kell 15-17Ramsi Vaba Aja Keskuse õuealal toimuvale pannkoogipäevale on oodatud pered. Lastega mängib Pipi. Raamatukogude töötajad küpsetavad pannkooke. Näitusel nukud ja raamatud.
Lohkva raamatukogu (Tartumaa)Kell 16-18Lohkva raamatukogu hoovis küpsetame RamsiKu pannkooke, loeme Anti Saare raamatut „Suur koogitegu“. Külla tuleb Poni Harri ōpituba (Saksa Ratsakool).
Kalamaja raamatukogu (Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogu)Algusega kell 15Pannkoogipäeval on kavas ettelugemine (pannkoogiteemalised raamatud) ja nuputamisülesanded.
Leevi raamatukogu (Põlvamaa)Kell 17-18Pannkoogipäeval küpsetame koostöös rahvamajaga pannkooke. Sündmus toimub raamatukogu ja rahvamaja ühises hoones.
Tartu Linnaraamatukogu (Tartumaa)Algusega kell 18Tartu Linnaraamatukogu kohvitoas küpsetavad lasteraamatukoguhoidjate suveakadeemia osalejad pannkooke peale õpipäeva, loevad koos Anti Saare „Suur koogitegu“ ja vaatavad A. Saare videotervitust.
Tsirguliina raamatukogu (Valgamaa) Väljapanek pannkoogiteemalistest raamatutest.
Väike-Õismäe raamatukogu (Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogu) Haabersti linnaosa Facebookis video, kus töötaja oma tütrega teevad pannkooke ja tutvustavad pannkoogiraamatuid. Video jääb üles järelvaadatavaks.

16. JUUNI

Tori Valla Raamatukogu Urge haruraamatukoguKell 11-12Loeme Tammiste Lasteaed-Algkooli õues ette mõne põneva loo Anti Saare raamatust „Suur koogitegu“. Kohale tuleb üks noor ja vahva lõõtspillimängija, kelle pilli saatel saavad lapsed tantsida mõnda tuttavat tantsu või ringmängu. Lapsed saavad videotervituse kirjanik Anti Saarelt ning maiustada pannkookidega.
Tammistu Raamatukogu-Külakeskus (Tartu vald)Algusega kell 12Ühendame laste pannkoogipäeva raamatukogu-külakeskuse direktori sünnipäevaga. Päeval loeme raamatuid ja õhtul toimub kahetunnine Zumba trenn. Oodatud on kõik lapsed, loomulikult ka vanemad ja vanavanemad.
Ürituse aluseks on Anti Saare raamat „Suur koogitegu“. Loeme antud raamatut ja samal ajal teeme koos koogitainast, küpsetame ja pistame koogid ka pintslisse. Üritus on õues, halva ilma korral külakeskuses.
Koikküla raamatukoguKell 13-17.30Koikküla raamatukogus saab üheskoos pannkooke küpsetada ja toimub ka ettelugemine.
Tori Valla Raamatukogu Suigu haruraamatukoguAlgusega kell 14Koogiküpsetamine toimub Suigu seltsimajas koostöös Are Avatud Noortekeskuse Suigu Noortetoaga. Pannkoogipäeval saavad lapsed Anti Saare raamatut ette lugeda ja koogiküpsetamisest osa võtta.

29. JUUNI

Saare Maakonna Keskraamatukogu Tornimäe harukoguKell 11-13.30 Suur pannkoogipäev Tornimäe raamatukogu ja rahvamaja õues, kust ei puudu ka pannkoogid. Päev toimub kahes osas: I osas loeme A. Saare „Suur koogitegu“ ja K. Erlandssoni „Pärlipüüdjat“. II osas ootame kõiki suvitajaid ja kohalikke raamatusõpru, väike ülevaade uudiskirjandusest. Üritus toimub koos Tornimäe Rahvamajaga.
Rapla Keskraamatukogu harukogud Alu, Hagudi, KodilaKell 12-14Küpsetame pannkooke, loeme A. Saare raamatut “Suur koogitegu”. Rao Heidmets näitab uut multikat “Vigurivänt Volli”.